Kriptonit

Gönderen Eklentileri.Blogspot | 01:11 | | 6 yorum »

Clark KENT (Supermen) i Güçsüz kılan Bu element hakkında biraz dah abilgi sahibi olmak istermisiniz. Ä°şte siniz için Kriptonik taşları ile ilgili birkaç bilgi…yeşil kriptonit:clark’a en öldürücü etkiyi yapandır..ne zaman ona korunmasız bir şekilde yaklaşsa zayıf düşüyor ve zamanında uzaklaşmassa onu öldürebilir.lana nın kolyesindeki taş yüzünden uzun müddet clark ona yaklaşamamıştır. taşın etkisi yüzünden ne zaman ona yaklaşsa yere düşmüştür..


kırmızı kriptonit:kahramanımızın içindeki isyankar,kötü ve şeytani kişiliğini geçici olarak ortaya çıkarıyor..fark olarak onun için tehlikeli ölümcül değil ve eski haline geri dönebiliyor ..kırmızı meteorlardan elde edilmiş bir taş..

siyah kriptonit:ilk kez görünen bir kriptonit çeşidi 4.sezon bölümlerinde görülecek bir olay sonucu geliştirilmiş..sonuç olarak clark buna maruz kaldığında kötü hali Kal-EL den kutrulabiliyor..

Not:siyah kriptonitin etkisi insanlar üzerinde de var.Örneğin Lex 4.sezonun 17.bölümünde bu taşa maruz kalacak ve biz saf, kötü Lex Luthor ile tanışacağaz

gri kriptonit: 5. sezonda Splinter bölümünde bu kriptonitle tanışacağız.Kriptonit bu sefer belirli bir formda değil bir kaya üzerinde metalik birikintiler şeklinde karşımıza çıkacak.Clark kayaya dokununca bir parçası kanına karışacak ve birden bire paranoyak olacak.En yakın arkadaşlarının ona komplo kurduğunu düşünmeye başlayacak.

altın kriptonit: (sadece cizgi romanda mevcut)yeşil ve kırmızı kriptonitin yüksek şiddetli radyasyona maruz kalması sonucu çıkan bir ürün…eğer clarck bu kriptonite maruz kalırsa clark ın süper güçlerini daimi olarak çalıyor…(5.sezonda)

mavi kriptonit:(sadece cizgi romanda mevcut)sadece Bizarro yaratıklarına zehirli…

beyaz kriptonit:(sadece cizgi romanda mevcut)sadece bitki hayatına gerçekten zarar verebilir.

Tepkiler:

6 yorum

 1. Adsız // 8 Kasım 2008 20:19  

  galiba bi sorun var mavi kriptonit dızıdede yer alıor ve supermanı gucsuz kılıor ıstersn deıstır admıncm

 2. 0bs // 8 Kasım 2008 22:34  

  Tam hatırlamıyorum ama dizidekinin mavi kriptonit değil güç taşı olması lazım.
  Ama emin değilim öyle kalmış aklımda.

 3. ADMiN // 8 Kasım 2008 23:38  

  0bs arkadaşımızın dediği gibi bende dizide mavi kriptonit göremedim , dediği gibi o bir güç taşı..ben oşekilde biliyorum bununla ilgili hiç bi bilgi de bulamadım nette...

 4. ADMiN // 8 Kasım 2008 23:40  

  buarada adsız arkadaşım hangi bölümde gördün acaba mavi kriptoniti ben bi araştırayım ona göre...

 5. 0bs // 9 Kasım 2008 01:56  

  7. sezon 8. bölüm şimdi baktım güç taşı kriptonda bulunan mavi mineralden yapılıyor kriptonda zafer anlamını taşıyan bu yüzük(mineral) dünyada ters etki yaratıp takan kriptonlunun güçlerini elinden alıyor.Yani kriptonit değil.

 6. ADMiN // 9 Kasım 2008 02:53  

  teşekkürler bilgi için 0bs arkadaşım..

Yorum Gönder

==> Küfür,hakaret,aşalayıcı sözlerden kaçınalım
==> Konu ile alakasız site reklamı yapmayalım
==> Yorumunuz için teşekkürler...