SmallVille sezon 2 özet

Gönderen Eklentileri.Blogspot | 11:30 | | 0 yorum »

2x1 ANAFOR

Clark, Lanayı kurtardığı hortumun bir şekilde kendi uzay gemisini de mısır tarlasında bir yerlere fırlattığını fark eder. Clarkın sırrını çözen ve bunu bir şekilde deşifre etmeye kararlı olan araştırmacı Roger Nixon ise Jonathanı tuzağa düşürerek bir mağaraya hapseder. Bu arada Lex babasının yaralanması hakkında kendini kötü hissetmektedir.

2x2 ISI


İstemeden Lanayı inciten Clark, yeni yeni ortaya çıkmaya başlayan güçlerini kontrol etmekte zorlandığını fark ederek inzivaya çekilir. Meteorlardan sağladığı güçlerle Lexi etkisi altına almayı başaran seksi öğretmen Desiree Atkins ise genç ve varlıklı adamı evlenmeye ikna etmek üzeredir. Bu sırada Clark, Jonathanın Lexi öldürmesine engel olmak için en kısa zamanda güçlerini kontrol etmeyi öğrenmek zorundadır..


2x3 KOPYALAMA

Arkadaşlarından biri uzay gemisini mısır tarlasında bulunca Clark, anne ve babasına sırrını çok sevdiği bir insana açıklamakta kararlı olduğunu söyleyerek meydan okur. Bu arada Lex çalıştırdığı bilim adamlarından Dr. Steven Hamiltonla fikir uyuşmazlığına düşecekti


2x4 KIRMIZI

Okul yüzüklerinde kırmızı meteor taşları kullanılmaya başlanması Clark üzerinde yeni bir etki yaratır: Güçlerini kötüye kullanan asi ve tehlikeli bir genç! Ebeveynleri Jonathan ve Marthaya düşen ise dünya Clark hakkındaki tüm gerçeği öğrenmeden bu durumun sebebini bulmaktır. Öte yandan bu durum Lanayı Clarka daha da yakınlaştırmış ve aşkını ilan etmesini sağlamıştır.

2x5 GECECİ

Lananın ailesinin mezarına aşk mesajları bırakan gizemli şair Byron Moore (Sean Faris) Clarkın dikkatini çeker. Lanayı bu adama karşı dikkat etmesi konusunda uyarır; ancak adam çoktan Lananın ilgisini çekmiştir. Bu sırada bir kaza sonucu gizemli şair hakkında öğrendikleri yeni bilgiler ise onları şaşırtacak ve ona yardım etmeye yönlendirecektir. Fakat şairin de henüz bilmedikleri tehlikeli bir sırrı vardır

2x6


Çiftliğin finansal problemler yaşamaya başlaması Clarkın annesi Marthayı yalnız yaşayan babası William Clarktan (George Coe) yardım istemeye iter. Büyükbabasıyla yaşayacağı bu buluşma Clarkı çok heyecanlandırır; ancak işler istediği gibi gitmez. Babası Jonathan ile William tartışır. Bu arada Lana, babasının hala hayatta olabileceğini düşündürten eski bir fotoğraf bulur

2x7 NESiL

Rachel Dunlevy adında bir kadın Kent Ailesini ziyarete gelir ve Clarkın annesi olduğunu iddia eder. Bunun üzerine Martha ve Jonathan, Clarka mısır tarlasında onu buldukları gün aslında tam olarak ne olduğunu anlatırlar. Clark artık babasının neden Luthorlardan nefret ettiğini biliyordur !!


2x8 RYAN

Clark, telepatik güçleri olan genç Ryan’ı, kötü bir doktorun elinden kurtarabilmek için güçlerinin sınırlarını zorlar. Bu sırada Lana’nın teyzesi, aileyi Metropolis’e taşımaya karar verdiğini açıklar.


2x9 DiKROTiK

Clark, başarılı bir öğrenci olan Ianın, Lana ve Chloe ile aynı anda görüştüğünü farkedince, kızları uyarmak ister. Fakat kızlar onu kıskançlıkla suçlar. Lana ve Chloe geç de olsa Clark’ın haklı olduğunu göreceklerdir. Bu sırada babasıyla olan bir tartışmanın ardından Lex, sinirle birinin arabasını golf sopasıyla parçalar. Asabiyet kontrol dersleri almaya başlayan Lex, enteresan bir hanım olan Dr. Helen Bryce ile tanışır.


2x10 SKİNWALKER

Pete ile motokross yaptıkları sırada Clark bir mağaraya düşer ve burada iki hazine bulur: Gerçek kimliğinin anahtarı ve onun ruh eşi olacak bir kadına dair Kızılderili yazıtları… Clark yazıtları görmek istediği için Lex’in mağaranın yıkımına yol açacak olan inşaatını durdurmasını ister. Bu durum baba ve oğlu karşı karşıya getirir.


2x11 VİSAGE

Whitney Fordman, Lana ile ilişkisini düzeltmek umuduyla askerden döner. Ancak Whitney’in garip hareketleri Clark’ı endişelendirir ve en sonunda şaşırtıcı gerçeği öğrenmesine yol açar. Bu sırada Lex, yeni kız arkadaşı Dr. Helen Bryce ile Lionel’ın bir fotoğrafını görünce ona olan güvenini kaybeder


2x12 AYAKLANMA


Lionel’ın gizlice malikanesine kameralar yerleştirdiğini farkeden Lex, onun Metropolisteki ofisine kamera yerleştirmesi için birkaç adam tutar. Ancak Lionel ve Martha adamlarla karşılaşınca iş kontrolden çıkar ve rehin alınırlar. Özel güçlerini kullanmadan annesini kurtarmak zorunda olan Clark, tek sıçrayışta yüksek binaya tırmanması gerekecektir


2x13 SUSPECT

Lionelın vurulup yaralanması üzerine Jonathan tutuklanır. Fakat Clark ve Pete kendi soruşturmalarını yaparak bu işin içinde Lex de dahil olmak üzere birden fazla insan olduğunu fark eder. Bu arada Lana, babasına Jonathanın savunmasını üstlenmesini önerir. Ancak babasının bu fikri tuhaf bir şekilde reddetmesi üzerine şüpheye kapılacaktır.


2x14 ACELE

Pete ve Chloeye bir parazit bulaşır. Ä°kisi de kontrolden çıkar. Pete, Clarkı kırmızı meteor taşları kullanarak yardım etmesi için ikna eder. Clark güçlerini kullanamadığı gibi Lanaya, Chloeyi öperken yakalanır…


2x15 SAVURGAN

Lex, Lionelın evlatlık olarak verdiği oğlu Lucası bularak eve getirir. Umudu babasına karşı üvey kardeşiyle ittifak kurabilmektir. Clark ise Talonda çalışmaya karar verir.


2x16 FEVER

Meteor tozlarından hasta olan Marthaya, Clark ve Jonathan çaresizce yardım etmeye çalışmaktadır. Clark da durumdan etkilenerek hasta olur ve bazı zamanlarda ne kadar zayıf düşebileceğini fark eder. Lex ise Clark hakkındaki gerçeği öğrenmek için Helenın arkasından iş çevirecektir.


2x17 ROSETTA

Geçmişi hakkındaki sırları ve nereden geldiğini öğrenmek konusunda kararlı olan Clark, New Yorka gider. Burada, Clarkın geldiği gezegenden kendisi için bir mesaj bulunduran ünlü bilimadamı Dr.Virgil Swann (Christopher Reeve)ile buluşacaktır. Öte yandan, Lana ve Chloe, Clark konusunda birbirlerine girince, Lana Chloenin evinden ayrılıp, Luthor Malikanesine taşınmaya karar verir.


2x18 VİSİTOR

Sınıf arkadaşının sıradan bir insan olmadığını söylemesi ve bunu da gözlerinden ısı ışınları çıkartarak kanıtlaması üzerine, Clark bu durumu araştırır ve yavaş yavaş onun da kendisiyle aynı gezegenden; yani Kryptondan olabileceğine inanmaya başlar. Bu arada Helen, Luthor Malikanesinde kilitli bir oda keşfeder ve içeride ne olduğunu söylemesi konusunda Lexe ısrar eder. Bu oda Lexin Clark ile ilgili sürdürdüğü araştırmaların saklı olduğu odadır.


2x19 UÇURUM

Lananın bir üniversite öğrencisi tarafından saldırıya uğraması üzerine Clark kontrolünü yitirir ve ona yardım etmek isterken çocuğu yaralar. Kent ailesi çiftliği kaybetmeleriyle sonuçlanabilecek bir dava ile yüz yüzedir ve Clark bu duruma bir çare aramaktadır. Bu arada, Helenın takıntılı eski erkek arkadaşı onu tekrar kazanmak için Smallvillee gelir. Ancak Helen onu reddedince, genç onu bıçaklar, bunu üzerine, Lex bu duruma kendi el atmaya karar verir.


2x20 TANIK

Clark tesadüfen, kriptonit taşıyan Luthor-Ekin kamyonunun soyulmasına tanık olur. Ancak hırsızları durduramaması kendisini çok şaşırtır, çünkü hırsızlar adeta kendisi kadar güçlüdür. Clarkın bu olayı polise bildirmesine engel olmak için, adamlar Jonathan ve Marthaya saldırır. Clarkın anne-babasına yardım edememesi, kendini çok güçsüz ve çaresiz hissetmesine sebep olur.


2x21 CANLANDIRMAK

Emily isimli ölmüş çocukluk arkadaşının hayaleti tarafından rahatsız edilmekte olan Lana, gerçekleri ortaya çıkarmasına yardım etmesi için Clarka başvurur. Ancak, Clark hayaletin kriptonit ile yaratılan bir klon olduğunu ortaya çıkarır, ve intikam peşindeki kızın Lanaya zarar vermesini engellemek için hemen harekete geçer. Bu arada Lex, bu klonlama araştırmalarının arkasında Lionelın olduğunu keşfeder.


2x22 CALLİNG

Mağara araştırmaları yaparken yaralanarak komaya giren ünlü dilbilimci Dr. Fredrick Walden, birdenbire olağanüstü güçler kazanmış bir şekilde uyanır. Uyanma sebebi ise tehlikeli bir göreve çağrılmış olmasıdır. Diğer yandan Lana, Clarkın doğumgününü çok farklı ve özel bir şekilde kutlamasına yardımcı olacaktır. Lex ve Helen ise nikah törenlerini planlarken çok gergin saatler geçirmektedir. Bu arada Lionel, Chloe ile bağlantıya geçer.


2x23 GÜÇ (Sezon Finali)

Dizinin sezon finalinde, Clark kökleri ile ilgili çok şaşırtıcı bilgilere ulaşır ve hayatının en önemli ve zor kararını verecektir. Ya ailesi ve Lana ile kalacak ya da kökeninin ona emrettiği misyonu yerine getirecektir. Bu arada Clark ve Lana ile Chloe arasında gerginlik yaşanır. Lionel mağara yazılarının gizemini çözmek üzeredir. Lex ve Helenın nikahı ise herkesin tahmininden çok daha dramatik geçer…

Tepkiler:

0 yorum

Yorum Gönder

==> Küfür,hakaret,aşalayıcı sözlerden kaçınalım
==> Konu ile alakasız site reklamı yapmayalım
==> Yorumunuz için teşekkürler...