SmallVille sezon 4 özet

Gönderen Eklentileri.Blogspot | 11:35 | | 0 yorum »

Bölüm 1 SEFER Bölüm Özeti: Clark, Smallville’e Kal-El olarak geri döner ve kaderinde olduğuna inandığı misyonu gerçekleştirmek üzere harekete geçer. İlk önce Lex’in, Mısır’dan aldığı güçlü kriptonit kristalinin peşine düşer. Bu arada Lois Lane kuzeni Chloe’nin ölümünü araştırmak üzere Smallville’e gelmiştir. Lana ise Paris’ten döner ve beraberinde de yeni erkek arkadaşı vardır. Jonathan komadadır ve Lionel ise hapishanedeki yeni hayatına alışmaya çalışmaktadır.

Bölüm 2 KAYIP Bölüm Özeti: Chloe’nin cesedinin tabutta olmadığını keşfeden Clark ve Lois Lane, durumu araştırmak üzere kolları sıvar. Ancak Lois’in babası General Sam Lane onlara engel olacaktır. Clark ve Lois, General Lane’in anlattıklarından daha fazlasını bildiğine inanmaktadır ve bu arada da Lex’le bağlantıda olduğunu öğrenir. Öte yandan Lana’nın ani ayrılışı üzerine Jason, onu Smallville’e kadar takip eder. Lionel ise Chloe’nin kesinlikle ölü olduğundan emin olmak zorundadır.

Bölüm 3 GÖRÜNÜŞ Bölüm Özeti: Kabuklu Abby”, geliştirilmiş kriptonit tedavili estetik ameliyat onu sonsuza kadar değiştirmeden önce, gerçekten çok kötü olan cildi yüzünden kendisiyle dalga geçenlerden bıkarak büyümüş biridir.Maalesef, geliştirilmiş kriptonitin gücü, Abby’nin öptüğü herkese korkunç halüsinasyonlar yaşatmaktadır. Bu sırada, Lois Smallville lisesine kaydolur ve Clark futbol takımına katılır.

Bölüm 4 SAĞDIK Bölüm Özeti: Jonathan’ın ısrarları ne kadar çok olsada Clark okulun futbol takımına girer. Ancak oyun esnasında takım arkadaşlarından biri bir kız sebebiyle Jason’a saldırır. Bu durumu son derece tuhaf bulan Clark, Lois’le beraber araştırma yapmaya başlar ve ilginç bilgilere ulaşır. Okulun amigo kızları, erkek arkadaşlarını kendilerine aşık manipüle edebilmek için takımın su stoğuna kriptonit karıştırmaktadır.

Bölüm 5 KOŞ Bölüm Özeti: Jonathan’ın cüzdanı Clark’dan da hızlı koşabilen Bart Allen adında bir çeşit “süper” hırsız tarafından çalınır. İşin ilginci Bart çiftliğe gelerek Clark’la arkadaş olmaya çalışacaktır. Ancak Lex’in elindeki son derece değerli antik el yazmasını görünce kendine engel olamaz ve yeniden suç işlemeye başlar. Clark el yazmasının içinde kriptonit kristallerinden birini ele geçirmeyi sağlayacak bir harita bulunduğunu fark eder. Clark’ın hemen Bart’la yüzleşerek el yazmasını geri alması gerekmektedir.

Bölüm 6 TRANSFER Bölüm Özeti: Lionel’ın Lex’le bedenini değiştirebilmek için kullandığı kriptonit kristali sebebiyle Clark anlamadığı nedenlerle kendini eyalet hapishanesine giderken bulur. Ancak işler karışır ve Lionel tam vücut değiştirecekken Clark araya girince Lionel, Clark’ın bedenine girer. Lionel bu elindeki yeni güçle talihini değiştirmeyi umarken, Clark da ailesini “gerçek Clark”ın kendisi olduğuna ikna etmeye ve her şeyi eski haline çevirmeye çalışacaktır.

Bölüm 7 LANETLİ Bölüm Özeti: Chloe, yeni değişim öğrencisi; Mikail Mxyzptlk tarafından yönetilen yasadışı bahis oyununa Clark’ın oynadığı maç için para yatırır. Mikail oyunu Crows’un kaybedeceğine çok emindir ancak Chloe Clark’a güvenmektedir. Yine de Chloe’nin bilmediği birşey vardır o da; Mikail’in oyuncuları kontrol edebilme yeteneğidir. Chloe, Mxyzptlk’in sırrını keşfedince Mikail Chloe’yi kaçırır ve Clark’a şampiyonluk oyununu kaybetmezse Chloe’yi öldüreceğini söyler. Bu sırada Lex, Mikail’i eğer yeteneklerini kendisi için kullanmazsa onu geri göndermekle tehdit eder.

Bölüm 8 BÜYÜ Bölüm Özeti: Lana, 1600′lerde uzak akrabası Isobel Thoreux tarafından yazılan büyü kitabını okuduktan sonra o, Lois ve Chloe’nin bedenleri yüzyıllar önce kazığa bağlanarak yakılan üç cadının ruhu tarafından zapt edilir. Üç cadı, öç almak ve güçlü Kriptonit kristallerini bulmak için geri dönmüşlerdir. Bu sırada da kasabada birçok kargaşa çıkarmışlardır. Clark, cadıları durdurmayı planlar ancak onlar Clark’ın güçlerini elinden alırlar ve onu ilk kristalin mağarada olduğunu söylemesi için zorlarlar.

Bölüm 9 TUZAK Bölüm Özeti: Lex, genç bir kadını öldürmekle suçlanınca, Clark onun masumiyetini ispatlamaya çalışır ve yardım için hoş olmayan bir kaynağa yönelir; Lionel Luthor. Lionel Clark’a değiştiğine ve iyi bir adam olduğuna dair yemin eder ve Clark’a suçu anlamasına yardım etmeyi teklif eder. Bu sırada Lana, Jason’ın annesiyle tanışır ve onun birkaç gün önce rüyasında gördüğü kadın olduğunu ve Isobel’i yaktıran ve belinde dövme olmasına neden olan kişi olduğunu anlar.

Bölüm 10 KORKU Bölüm Özeti: LuthorCorp’un deneyler sonucu geliştirdiği toksin atmosfere yayılır. Toksinin özelliği kurbanlarının hayatta en korktukları şeyin halüsinasyonunu görmelerine sebep olmasıdır. Chloe, Clark, Lana ve Jason hepsi de bu toksinden etkilenir. Öte yandan toksine karşı bir tedavi bulmaya kararlı olan Lex, tehlikeli bir panzehir kullanır. Bu arada Lionel da ona yardım eden gizemli bir yabancı sayesinde hapisten çıkmıştır.

Bölüm 11 GÜVENİLMEZ Bölüm Özeti: Tedavi olduğunu söyleyerek Smallville’e geri dönen Alicia, Clark’la arasını düzeltmeyi ummaktadır. Ancak onun biraz fazla acele ettiğini düşünen Clark tereddüt içindedir. Clark’ın bu tavrı üzerine Alicia onun kırmızı kriptonite maruz kalmasını sağlar ve ikisi beraberce evlenmek üzere Las Vegas’a doğru yola koyulur. Öte yandan Lana, Jason’ı geri kazanmak için her şeyi göze almıştır.

Bölüm 12 DIŞLANMIŞ Bölüm Özeti: Gizemli bir katil Lana ve Jason’a saldırınca, Alicia başlıca şüpheli konumuna düşer. Hatta Clark bile onun masumiyetinden şüphe etmeye başlar. Kendini ihanete uğramış ve terk edilmiş hisseden Alicia, Clark’ı tuzağa düşürerek gizli güçlerinden birini arkadaşlarının önünde kullanmasını sağlar. Bu arada Genevieve de şehre dönerek Lex’e bir teklifte bulunur. Lex’in de Jason’a bir teklifi olacaktır.

Bölüm 13 ÇAYLAK Bölüm Özeti: Clark da eskiden Smallville’de oturan Geoff adında bir adamla tanışır. Ancak kısa süre sonra adamın önüne çıkan herkesi felç ederek saf dışı bırakmasını sağlayan güçleri olduğu ortaya çıkar. Lois de onun kurbanlarından biri olacaktır.

Bölüm 14 KRİPTO Bölüm Özeti: Lois kazayla bir köpeğe çarpar ve onu iyileştirmek için çiftliğe getirir. Ancak Clark kısa sürede köpeğin olağanüstü derecede kuvvetli olduğunu fark eder. Durumu araştıran Clark köpeğin aslında bir LuthorCorp deneyinin parçası olduğunu keşfeder ve hırsızların bu köpekleri soygunda kullandıklarını öğrenir. Öte yandan Lana, Jason’ın annesiyle ne işler çevirdiğini merak etmektedir.

Bölüm 15 KUTSAL Bölüm Özeti: Clark, ölümünden henüz kısa bir süre geçmiş olan Dr. Swann’den bir mesaj alır. Bunun üzerine Lana’yla beraber Jason ve Lex’in peşinden Çin’e giderek kayıp kriptonit kristalini aramaya koyulur. Ancak Lana zor durumda kalacaktır. Tüm bunlar üzerine Isabelle ortaya çıkar ve onu engellemek için elinden geleni yapar.

Bölüm 16 LUCY Bölüm Özeti: Luis in kardeşi lusy esrarengiz bir şekilde Smallville gelir ve peşindebirilerinin olduğunu paraya ihtiyacı olduğunu söyler. Clark Lexten yardım almak ister lex te yardım edeceğini çünkü bu kişileri yakalamak istediğini belirtir. Tabi olaylar beklenildiği gibi gelişmez…

Bölüm 17 AKİK Bölüm Özeti: Bir siyah kriptonit patlaması Lex’i ikiye ayırır ve kötü tarafı olan Alexander’ın serbest kalmasına sebep olur. Alexander, Lex’i malikanede hapseder ve gerçekleştirmek istediği kötülükler için kolları sıvar. Lana’yı sevgilisi olmazsa Talon’dan attırmakla tehdit eder, Lionel’la dövüşür, ve onun sırrını öğrenen Clark ve Chloe’yi öldürmeye çalışır.

Bölüm 18 RUH Bölüm Özeti: Smallville Lisesi Mezuniyet Balosu öncesinde balo kraliçesi adaylarından Dawn Stiles, kriptonit parçaları yüklü bir araçla yaptığı kaza sonucu komaya girer. Dawn bedeni hastanede yatarken, ruhunun serbest kalarak başka bedenleri ele geçirebildiğini keşfeder. Sonunda bedenini ele geçirdiği Martha adlı kız, Clark’la flörtleşerek onu baloya davet eder. Lois ise baloya Clark’la gitmek için her şeyi göze alır, Chloe ise balo gecesi okulu yakmayı planlamaya başlar.

Bölüm 19 BOŞLUK Bölüm Özeti:İnsanların hafızalarını silme becerisi olan bir genç Talon’u soyar, ve peşinden giderek onu yakalamaya çalışan Clark’ın da hafızasını kaybetmesini sağlar. Chloe olanları anlar ve Clark’ın özel güçlerini nasıl kullanması gerektiğine dair ona yardımcı olmaya çalışır. Clark bir yandan Chloe ve Lois’le beraber Kevin’i yakalamaya çalışırken bir yandan da yeni yaşamının avantajlarından faydalanarak Lana’ya çıkma teklif eder. Mağaraların sırrını öğrenmek isteyen Lex ise bu durumu kendi lehine çevirmeye çalışacaktır.

Bölüm 20 YAŞLANMAYAN Bölüm Özeti: Clark ve Lana mısır tarlasındaki bir krateri incelerken anne-babasız bir bebek bulurlar ve onu çiftliğe götürürler. Ancak sıradışı bir bebek olan Evan’ın yeni doğmuş halinden 7 yaşında bir çocuğa dönüşmesi için gereken süre bir günden de kısa olur. Bunun üzerine Clark yardım için Lex’e başvurur. Öte yandan Genevieve kriptonitin Lex’de olduğundan şüphelenmektedir ve Lionel’dan onu geri almasını ister, aksi takdirde Lex’in hayatı tehlikeye girecektir.

Bölüm 21 DAİMA Bölüm Özeti: Clark, sahte lise kurarak becerisini insanları korkutup öğrencileri kaçırmak için kullanan okul fotoğrafçısını durdurmak zorundadır. Öte yandan Lionel ve Lex, kripton taşını bulmak isteyen Teagueler tarafından kaçırılır ve işkenceye maruz bırakılır, oysa ki kripton taşı Lana’dadır.

Bölüm #22 BAŞLANGIÇ (Sezon Finali) Bölüm Özeti: Smallville de 4. sezon finali. Lana Genevieve ile yaptığı kavga sırasında isabel orayaçıkar veöldürerek intikamını alır ve bu sayede lana serbest olur. Fakat bir cinayet işlediğine yapacağını bilemez. Bundan yararlanan Lex ona yardım edeceğini söylemektedir fakat asıl amacı lanada ki element taşını ele geçirmektir. Bu arada Smallville lisesinde Diploma töreni yapılmaktadır. Tören ortasında Smallville e 16 yıl aradan sonra ikinci bir göktaşı yağmuru olacağı haberi verilmiştir. Clark Bunu durdurabilmek için Jor-El ile konuşmaya gider ve Jor-el ondan Taşları bir araya getirmesini yoksa çok daha kötü olacağını söyler. Bu arada Jason Clark ın anne ve babasını esir almış ve olanları öğrenmek istemektedir. Clark ise Taşları aramak için zamanının azaldığını ve bir an önce bulması gerektiğinin farkına varmıştır….

Tepkiler:

0 yorum

Yorum Gönder

==> Küfür,hakaret,aşalayıcı sözlerden kaçınalım
==> Konu ile alakasız site reklamı yapmayalım
==> Yorumunuz için teşekkürler...